Topluluğumuzun facebook sayfasına ulaşmak için lütfen tıklayın. Topluluğumuzu twitterdan takip edin

ANASAYFA TOPLULUK TARİHÇE ALBÜMLER KONSERLER GALERİ İLETİŞİM

Ufuk Kaan İçliUfuk Kaan İÇLİ

Ud Sanatçısı

1981 yılında İstanbul’da doğdu.

1999 yılında İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesine girdi. Aynı yıl dünyaca ünlü ud virtüözü Yurdal Tokcan’la tanıştı. Bu durum müziğe ve ud sazına olan bakışını değiştirdi. Bu birliktelik halen birçok müzikal alanda devam etmektedir.

2005 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’na girdi. Burada Selahaddin İçli, Niyazi Sayın, Nevzat Atlığ, Nail Yavuzoğlu gibi birçok önemli müzik adamından feyz aldı.

Klasik armoni, caz armonisi, modern armoni, kontrpuan-füg, enstrümantasyon-orkestrasyon, caz aranjman teknikleri, Türk Müziği'nde polifoni, ses sistemleri ve film müziği gibi alanlarda günümüzün en önde gelen müzik adamlarından Nail Yavuzoğlu'yla çalıştı.

2006 yılında Tunus’ta düzenlenen “JeunesVirtuoses á EnnejmaEzzahra” isimli uluslararası festivale Türkiye’yi temsilen ud solisti olarak davet edildi. Buradaki çalışmalar aynı isimle albüm olarak da yayınlandı.

2008-2014 yılları arasında Yunanistan’ın Girit Adası’ndaki Labyrinth Müzik Okulu’nda Ross Daly tarafından düzenlenen seminerlerde ve 2016 yılında Mannheim'da Popakademie konservatuarında düzenlenen masterclass'da ud dersleri verdi.

TRT’de yayınlanan “Laf Aramızda”, “Sahur Bereketi” gibi pek çok programın müzik danışmanlığını üstlendi.

Sazistanbul’u kurdu ve bu grupla İstanbul Sazendeleri ve İstanbul III. Uluslararası Dans Kongresi’nin açılış konseri başta olmak üzere birçok konsere katıldı.

Haluk Bilginer’in başrolünü üstlendiği “Şekspir Müzikali 7” isimli müzikalde ud, elektro perdesiz gitar ve e-bow icra etti. Bu ekiple birçok şehirde 150’nin üzerinde oyunda performans sergiledi. Bu projenin Dvd ve albüm kayıtlarında bulundu.

“Yolsuzlar Çetesi” (film), “Göl Zamanı” (film), “Yasak” (dizi), “Kayıp” (dizi), “Beyaz Gül” (dans gösterisi) başta olmak üzere birçok belgesel, dizi, dans, tiyatro ve film müziklerinin, solist ve grup albümlerinin yapımlarında icracı ve aranjör olarak görev aldı.

Amira Medunjanin ile birlikte Sarajevo Sevdah Fest kapsamında ilki 2012 Londra Olimpiyat Oyunlarında gerçekleşen 10 Balkan ülkesinden müzisyenlerin katıldığı “Amira Medunjanin feat REKA – Balkan River of Music”  ve “Silk and Stone” isimli projelerle Hollanda, Hırvatistan ve Saraybosna'da konserler vermiştir.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirilen “Üstadlar Buluşuyor” isimli projede  Erkan Oğur, Derya Türkan, Göksel Baktagir, Yurdal Tokcan ile sahne aldı.

Dünyaca ünlü akrobasi pilotu Ali İsmet Öztürk’ün uçuş gösterisi müziklerinin yapımında müzik yönetmeni, aranjör ve icracı olarak yer aldı.

Kudsi Erguner Ensemble ile Napoli'de düzenlenen  “Canti d'amore del Mediterraneo” isimli projede sahne aldı.

2016 yılında Türk Müziği'ne geleneksel forma bağlı yeni ve farklı bir anlayış getirmek amacıyla Neoallaturca projesini hayata geçirdi.

2012 yılında İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu’na katıldı ve topluluk çatısı altında birçok konserde icrada bulundu.

 
ana sayfa I tarihçe I topluluk I albümler I konserler I galeri I I webmail | iletişim

copyright © 1987-2017 T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu