Topluluğumuzun facebook sayfasına ulaşmak için lütfen tıklayın. Topluluğumuzu twitterdan takip edin

ANASAYFA TOPLULUK TARİHÇE ALBÜMLER KONSERLER GALERİ İLETİŞİM

Reyhan İLLEZReyhan İLLEZ

Tanbur Sanatçısı

1971 yılında Istanbul’da doğdu. 1982 yılında, ilkokuldan sonra sınavla girdiği Istanbul Teknik Üniversitesi, Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda orta ve lise eğitimini Çalgı Eğitim bölümünde tamamladı. 1988 yılında girdiği Istanbul Teknik Üniversitesi, Türk Musikisi Devlet Konservatuarı, Lisans programı Çalgı Eğitim bölümünden 1992 yılında mezun oldu. Tanbur derslerini Tanburi Necip Gülses’den aldı. 1993 yılında Kültür Bakanlığının açtığı sınavı kazanarak, Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu’nda “ Tanbur” sanatçısı olarak görevine başladı.

1988 -1993 yılları arasında Ruhi Ayangil’in yönettiği koroda Tanbur icracısı olarak yurt içi ve yurt dışı konserlerde görev aldı. 1991 yılında T.R.T “Gençlerden Gençliğe” Programında Tanbur, Kemençe, Kanun gibi ikili ve üçlü saz solo icrasında bulundu.

1997 Istanbul Barok Gurubunda Klavsenist Leyla Pınar yönetiminde Belçika’da sahnelenen “L’EUROPE GALANTE” adlı operanın Türkiye sahnesinde “Tanbur Sanatcısı” olarak bir çok ülkede görev aldı.

2007 yılında Trakya Universitesinin Sultan II Beyazıt Külliyesi Sağlık Müzesinin Almanya Köln şehrindeki ödüllü müzeler buluşmasında tanbur icracısı olarak görev aldı. Bu çalışma 14 ülkeden 17 müze arasında en iyi sunum ödülünü kazanmıştır.

1993 yılında başlamış olduğu görevinde, 1998 yılında evlilik nedeniyle geçici olarak geldiği Kültür Bakanlığı, Istanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu’nda 2008 Aralık ayından itibaren kadrolu Tanbur sanatcısı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Evli, Kemal ve Mustafa isminde iki çocuk annesidir.


ana sayfa I tarihçe I topluluk I albümler I konserler I galeri I  iletişim

copyright © 1987-2022 T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu