Topluluğumuzun facebook sayfasına ulaşmak için lütfen tıklayın. Topluluğumuzu twitterdan takip edin

ANASAYFA TOPLULUK TARİHÇE ALBÜMLER KONSERLER GALERİ İLETİŞİM

 

Muhammed CEYLAN
Ney Sanatçısı

1992’de   Konya’da  doğdu.İlk ,orta ve  lise öğrenimini Konya’da tamamladıktan sonra 2010 yılında girdiği Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı’nda Geleneksel Türk Müziği bölümünde Ney sazıyla eğitimine devam etti ve 2015 yılında dereceyle lisansını tamamladı.

Musiki eğitimine ilk olarak  9 yaşında, babası Yavuz Selim CEYLAN’ın katılmış olduğu Sema Mukabelelerini dinleyerek, fiilende kısa süre sonra  Ali POLATTEMİR’den daha sonra Yusuf KAYYA’ dan ders alarak Ney sazıyla devam etti.Niyazi SAYIN ve Sadreddin ÖZÇİMİ hocalarından feyz aldı.

2006 yılında Konya Musiki derneğinin üyesi olarak çalışmalarına ve konserlerine 9 yıl süreyle katıldı.

Japonya, Amerika, Çin, Kanada, İngiltere, Kanada, Meksika, GüneyKore, Tanzanya, Tunus, Almanya, Hollanda, Fransa, İtalya, İsveç, Yunanistan, İsviçre, Danimarka, Norveç, Avusturya, Bosna Hersek ülkeleri başta olmak üzere yurtiçinde ve yurtdışı birçok ülkede konserlere katıldı.

Jordi SAVALL ve vakfıyla ortak projelerde bulundu.2012 yılında düzenlenen Gazi Üniversitesinin yapmış olduğu Tanburi Cemil Bey anısına Genç Sazendeler Yetenek Yarışmasında 1.lik ödülü kazandı.

Konservatuvar öğrenimi sırasında Feti BARUT,Timuçin ÇEVİKOĞLU,Emrah HATİPOĞLU,Şükrü FIRAT hocalarından ders almıştır.Konya Tasavvuf ve Sema Topluluğu’nun icra etmekte olduğu Semâ mukabelelerindede misafir sanatçı olarak görev aldı.

İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğunda  ney sanatçısı olarak devam etmekte olup Marmara Üniversitesinde masterını tamamlamaktadır.

 

 


ana sayfa I tarihçe I topluluk I albümler I konserler I galeri I  iletişim

copyright © 1987-2022 T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu