Topluluğumuzun facebook sayfasına ulaşmak için lütfen tıklayın. Topluluğumuzu twitterdan takip edin

ANASAYFA TOPLULUK TARİHÇE ALBÜMLER KONSERLER NOTALAR İLETİŞİM

İlhan YAZICIİlhan YAZICI

Ses Sanatçısı

1963 yılında İstanbul’da doğdu. Lise yıllarında Üsküdar Musıki Cemiyeti’ne iki yıl devam etti.
1982 yılında İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı’na girdi. Konservatuar eğitimi sırasında Ömer Şatıroğlu’ndan ud, Bekir Sıdkı Sezgin, Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca ve Tülin Korman’dan üslup, repertuar dersleri aldı. Bu değerli sanatçılarla bir çok konsere katıldı.
Ayangil Türk Müziği Orkestra ve Korosu’yla yurt içi ve yurtdışı konserlere, CD çalışmalarına solist sanatçı olarak katıldı.
1987 yılında konservatuardan mezun oldu.
1988 yılında Tanburi Necdet Yaşar’ın kurmuş olduğu Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu’na solist sanatçı olarak atandı. Tanburi Necdet Yaşar ile birlikte yurtiçi ve yurtdışında birçok konser verdi.
Prof. Ruhi Ayangil yönetiminde yapılan “Uyan Ey Gözlerim”, “Tura Şarkıları”, “Şeyh Galip’e Saygı”, “Beş’i Bir Yerde”; Ahmet Kadri Rizeli’nin yönetiminde yapılan “Alaeddin Yavaşca”, “Şevki Bey”, “Dede Efendi”, “Ata’ya İthaf Şarkılar”; Yarkın Ritim Grubu’nun yönetiminde yapılan “Ten”, “Ten Ten’de” ve “Kervansaray” adlı CD çalışmalarına solist sanatçı olarak katıldı.
Halen Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu’nda solist sanatçı olarak çalışmaktadır. TRT İstanbul Radyosu ses sanatçısı Gül Yazıcı ile evli olup Zeynep adlı bir kız çocuğu babasıdır.


ana sayfa I tarihçe I topluluk I albümler I konserler I konser notaları I  iletişim

copyright © 1987-2023 T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu