Topluluğumuzun facebook sayfasına ulaşmak için lütfen tıklayın. Topluluğumuzu twitterdan takip edin

ANASAYFA TOPLULUK TARİHÇE ALBÜMLER KONSERLER NOTALAR İLETİŞİM

Güzin DEĞİŞMEZGüzin DEĞİŞMEZ

Ses Sanatçısı

1962 yılında Bursa’da doğdu. Bursa Kız Lisesi’nden mezun olduktan sonra müzik çalışmalarına Bursa Musiki Cemiyeti’nde Erdinç Çelikkol’la başladı. TRT Ankara ve İstanbul radyolarında istisna akdiyle solo bant kayıtları yaptı. 1984’te öğrenime başladığı Bursa Belediye Konservatuarı’nda ikinci sınıftan itibaren alt sınıflara öğretmenlik yapmaya başladı ve kurumu, ilk mezun olarak birincilikle bitirdi.

Profesyonel müzik yaşamı 1989 yılında sanat yönetmenliğini Tanburi  Necdet Yaşar’ın üstlendiği Kültür Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu’nda başladı. Topluluğun çok sayıda sahne, televizyon, yurt içi ve yurt dışı etkinliklerinde solist ve koro sanatçısı olarak görev yaptı. İstanbul Fasıl Topluluğu’yla birlikte yurt içinde ve yurt dışında uluslararası müzik festivallerinde yer aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür İşleri Daire Başkanlığı’nca gerçekleştirilen CD ve kaset çalışmalarına solist olarak katıldı. Bursa Osmangazi Belediyesi’nin hazırladığı “Bursa Şarkıları” albümünde Münip Utandı’yla birlikte solist olarak görev aldı. İncesaz grubuyla çeşitli konserlere solist olarak katıldı.

Bireysel çalışmalarının yanı sıra Prof. Dr. Alâeddin Yavaşça’nın meşk çalışmalarından büyük ölçüde istifade etti. Türk müziği külliyatının müstesna örneklerinden olmakla beraber, ender okunduğu için unutulmaya yüz tutmuş birçok eseri Yavaşça’dan ve aynı toplulukta görev yapan son serhanende Nurettin Çelik’ten meşk ederek repertuarını genişletti.

Uludağ Üniversitesi Kültür Merkezi, Bursa Devlet Güzel Sanatlar Galerisi, Bursa Tayyare Kültür Merkezi, Cemal Reşit Rey Konser salonu ve Boğaziçi Üniversitesi’nde solo konserler verdi.

2012 yılında Kalan Müzik ten “Güz’ün Şarkıları: Meftunun Oldum”, 2015’te yine Kalan Müzik’ten “Klasikler: Ah O Demler” isimli albümleri yayınlandı.

2015-2016 yılında, İTÜ MİAM’da yüksek lisans seviyesinde repertuar ve uslup dersleri vermiştir.
Halen T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğunda ve İ.T.Ü de Öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.


ana sayfa I tarihçe I topluluk I albümler I konserler I konser notaları I  iletişim

copyright © 1987-2023 T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu