Topluluğumuzun facebook sayfasına ulaşmak için lütfen tıklayın. Topluluğumuzu twitterdan takip edin

ANASAYFA TOPLULUK TARİHÇE ALBÜMLER KONSERLER GALERİ İLETİŞİM

Gediz ÇOROĞLUGediz ÇOROĞLU

Ses Sanatçısı

1986 yılında Sakarya’da doğdu.Lise öğrenimini İstek Belde Güzel Sanatlar Lisesi’nde tam burslu olarak tamamladı.

2004 yılında İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi bölümünü kazandı.Prof.Dr.Alâeddin Yavaşça,Prof.Dr.Nevzat Atlığ,Münip Utandı,Faruk Salgar ve Sinem Özdemir’den Üslûp ve Repertuar , Prof.Dr.Selahattin İçli’den Prozodi ve Ses Sağlığı , Erol Uras’tan Şan dersleri aldı.

Öğrencilik yıllarında Üsküdar Musiki Cemiyetine devam etti ve üç yıllık bir eğitimden sonra mezun oldu.2004’ten bu yana Büyük Klüp (Cercle d’Orient) Klasik Türk Müziği Korosunda görev yapmaktadır.Çeşitli radyo ve televizyon programlarında solist ve korist olarak yer aldı.

2008’de Fahir Atakoğlu’nun ‘’İZ ‘’ adlı albüm çalışmasına katıldı.

2009’da Konservatuar eğitimini Ses Eğitimi Bölümünden birincilikle mezun olarak tamamladı.Mezun olduğu yıldan beri İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda Türk Müziği Repertuarı derslerine öğretim görevlisi olarak girmektedir.

2010-2012 yılları arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’nda Müzik Formları,Usül ve Eser Analizi dersleri verdi.

2010 yılında Çanakkale’de İstanbul Devlet Tiyatroları ile Çanakkale Savaşının 95.yıldönümüne ait ‘‘Onlar Ki’’ isimli gösterinin müziklerini seslendirdi.

Hollanda’da Sonokinetic Sampling firması ile ‘’Tigris&Euphrates Voices Of The Ottoman Empire’’ adlı etnik bir Türk Müziği projesinde solist olarak görev yaptı.Bu projede seslendirdiği gazel örnekleri Star Tv’de 2011-2014 yılları arasında yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisinde yayınlandı.

Trt Müzik Kanalında 25 program yayınlanan İstanbul’un Müzikli Sokakları programında solistlik yaptı.

Halen Cemal Reşit Rey (CRR) Türk Müziği Topluluğu’nda Ses Sanatçısı olarak görevine devam etmektedir.

Hollanda'da 2015'in Mart ayında Sonokinetic isimli firma tarafından ismine özel çıkan "Gediz  Male Turkish Vocal Performances" projesinde yer aldı.

Ekim 2009’dan bu yana da Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu’na misafir ses sanatçısı olarak devam etmektedir.

 

 


ana sayfa I tarihçe I topluluk I albümler I konserler I galeri I I webmail | iletişim

copyright © 1987-2017 T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu