Topluluğumuzun facebook sayfasına ulaşmak için lütfen tıklayın. Topluluğumuzu twitterdan takip edin

ANASAYFA TOPLULUK TARİHÇE ALBÜMLER KONSERLER NOTALAR İLETİŞİM

Gediz Çoroğlu

Gediz ÇOROĞLU

Ses Sanatçısı

1986 yılında Sakarya’da doğdu. Lise öğrenimini İstek Belde Güzel Sanatlar Lisesi’nde tam burslu olarak tamamladı.

2004 yılında İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi bölümünü kazandı. Prof.Dr.Alâeddin Yavaşça, Prof.Dr.Nevzat Atlığ, Münip Utandı, Faruk Salgar ve Sinem Özdemir’den Üslûp ve Repertuar , Prof.Dr.Selahattin İçli’den Prozodi ve Ses Sağlığı , Erol Uras’tan Şan dersleri aldı.

2004-2007 yılları arasında Üsküdar Musiki Cemiyetine devam etti ve üç yıllık bir eğitimden sonra mezun oldu. 2004’ten bu yana Büyük Klüp (Cercle d’Orient) Klasik Türk Müziği Korosunda solist ve korist olarak görev yapmaktadır.

2008’de Fahir Atakoğlu’nun sanat hayatının 25.yıla özel albümü olan ‘’İZ ‘’ projesinde yer aldı.

2009’da Konservatuar eğitimini Ses Eğitimi Bölümünden 1.’likle mezun olarak tamamladı.

2009 – 2019 yılları arasında İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitim Bölümü’nde Fasıl ve Türk Müziği Repertuarı derslerine Sözleşmeli Öğretim Görevlisi olarak girdi.

2010 - 2012 yılları arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’nda Müzik Formları, Usül ve Eser Analizi dersleri verdi.

2010 yılında Çanakkale’de İstanbul Devlet Tiyatroları ile Çanakkale Savaşının 95.yıldönümüne ait ‘‘Onlar Ki’’ isimli gösterisinin müziklerini seslendirdi.

2010 yılında Hollanda’da Sonokinetic Sampling firması ile ‘‘Tigris&Euphrates Voices Of The Ottoman Empire’’ adlı etnik bir Türk Müziği projesinde solist olarak görev yaptı. Bu proje Hollanda’da yılın en iyi etnik projesi seçildi. Bu proje içerisinde seslendirdiği gazel örnekleri 2011-2014 yılları arasında Star Tv’de yayınlanan ‘‘Muhteşem Yüzyıl’’ dizisinde yayınlandı.

Sosyal Sorumluluk Projesi olan ‘‘Doğa İçin Çal’’ projesinin 6. ve 7.serisinde solist olarak yer aldı.

Trt Müzik’te 2011-2012 yılları arasında 25 program yayınlanan ‘‘İstanbul’un Müzikli Sokakları ’’ programında solistlik yaptı.

Hollanda’da 2015’in Mart ayında Sonokinetic isimli firma tarafından ismine özel çıkan ‘‘Gediz - Male Turkish Vocal Performances’’ projesinde yer aldı.

Trt Müzik’te, ilk defa seslendirilmiş ‘‘Osmanlı’nın Kayıp Şarkıları’’ programında solistlik yaptı (2019).

Halen Cemal Reşit Rey (CRR) Türk Müziği Topluluğu’nda Ses Sanatçısı olarak görevine devam etmektedir.

2009’dan bu yana da Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu’nda ses sanatçısı olarak çalışmalarına devam etmektedir.


ana sayfa I tarihçe I topluluk I albümler I konserler I konser notaları I  iletişim

copyright © 1987-2023 T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu