Topluluğumuzun facebook sayfasına ulaşmak için lütfen tıklayın. Topluluğumuzu twitterdan takip edin

ANASAYFA TOPLULUK TARİHÇE ALBÜMLER KONSERLER GALERİ İLETİŞİM

Binnaz ÇELİKBinnaz ÇELİK

Kemençe Sanatçısı

1971 yılında İstanbul’da doğdu.

İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı klasik kemençe ve kompozisyon bölümünden mezun oldu. İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans yaptıktan sonra Marmara Üniversitesi İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü’nde doktora eğitimini tamamladı.

TRT İstanbul Radyosu, İstanbul Üniversitesi İcra Heyeti, Ayangil Türk Müziği Orkestra ve Korosu, Timur Selçuk Orkestrası ve Kutsi Erguner tarafından kurulan Harem Topluluğu’nda kemençe sanatçısı olarak görev yaptı. Çeşitli gruplarla yurt içi ve yurt dışı festivallerinde konserler verdi ve albüm çalışmalarına katıldı. Açık Radyo’da “Bin Tatlı Huzur” ve TRT’de 2003-2005 yılları arasında yayınlanan “ Musıkiden Müziğe” ve “Müziğimiz Kültürümüz” programlarında yer aldı.

Orchestra della Toscana’nın İtalya’da Cem Mansur yönetiminde verdiği konserlerde Ayangil Ensemble ile solist olarak yer aldı. 2006 Mozart yılı etkinlikleri kapsamında Türk sazları eşliğinde yurt dışında sahnelenen Mozart’ın “Saraydan Kız Kaçırma” operasında kemençe sanatçısı olarak görev yaptı.

Halen Kültür Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu’nda kemençe sanatçısı ve Haliç Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Topluluk sanatçılarından Günay Çelik ile evli ve Ada adlı bir kız çocuk annesidir.


ana sayfa I tarihçe I topluluk I albümler I konserler I galeri I  iletişim

copyright © 1987-2022 T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu