Topluluğumuzun facebook sayfasına ulaşmak için lütfen tıklayın. Topluluğumuzu twitterdan takip edin

ANASAYFA TOPLULUK TARİHÇE ALBÜMLER KONSERLER GALERİ İLETİŞİM

Mehmet ÇOBAN


Mehmet ÇOBAN

Topluluk Müdürü

1981 yılında İzmir’in Bergama ilçesinde doğdu.

Lise eğitimini burada, lisans eğitimini ise Ankara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünde tamamladı. Öğrenciliği süresince Ankara Üniversitesi’ne bağlı Araştırma Merkezleri ve Fakültelerde otomasyon süreçlerinde görev aldı..

Ayrıca Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü Eğitim Daire Başkanlığı bünyesinde kurulan Kütüphanenin veritabanı oluşturulması sürecinde rol aldı.

2009 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı’na atandı.

2012 – 2020 yılları arasında Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı’nda Kütüphaneci olarak görev yaptı. Görevi süresince Kütüphaneciliğin yanı sıra uzun yıllar IT Manager, Proje Danışmanı, Elektronik Belge Yönetim Sistemi Koordinatörü, Veritabanı Sorumlusu ve Kurum içi Eğitim Sorumlusu gibi görevlerde bulundu.

Eylül 2020’den bu yana İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu’nda Topluluk Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

Lise yıllarında katıldığı okul korosu çalışmalarının ardından üniversite yıllarında tanıştığı bas gitar ile profesyonel sahne çalışmalarına başlayarak, günümüze değin 15 yılı aşkın süredir çeşitli sahne ve stüdyo çalışmalarında bir çok sanatçıya eşlik etti. ABD, İngiltere, İskoçya, Avusturya, Almanya, Gürcistan, Azerbaycan gibi ülkelerde müzikal projelerde sahne ve stüdyo çalışmalarında yer aldı. Almanya ve Danimarka’da yayınlanan bazı albümlerin stüdyo kayıt süreçlerinde yer aldı.

İyi derece İngilizce, orta derece Almanca ve Osmanlıca bilmektedir.

Evlidir ve 2 çocuğu vardır.
 


ana sayfa I tarihçe I topluluk I albümler I konserler I galeri I  iletişim

copyright © 1987-2020 T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu